19 червня в Українському державному університеті імені Драгоманова пройшло обговорення проектів регламенту та внутрішніх політик Експертної мережі Міжнародної кримської платформи, розроблених на ІІІ Стратегічному Форумі “Майбутнє Криму” у березні, який проводив Кримськотатарский ресурсний центр за підтримки Фонду Науманна. Розробка проектів виконувалася після відповідного рішення зустрічі координаторів робочих груп Експертної мережі яка доручила опрацювання проектів Ескендеру Барієву як одному з координаторів робочої групи Мережі.
Обговорення було ініційовано учасниками Форуму, які заздалегідь розіслали у нинішні робочі групи Експертної мережі відповідні проекти, і в ньому взяли активну участь експерти нашої Асоціації, професор Борис Бабін, а також онлайн Анна Приходько та Олеся Цибулько.
Під час дискусії порушувалися найбільш гострі питання стратегії та інституціоналізації Експертної мережі, питання її фінансування та діяльності Секретаріату Мережі.
Окремі учасники, серед нинішніх експертів Міжнародної кримської платформи, висловлювали різні погляди на ступінь упорядкованості роботи Мережі та на ступінь відповідальності її членів за проведену діяльність, або ж – за її явну відсутність.
Також окремими учасниками була озвучена і думка про те, що регламент чи положення про Мережі, у разі його прийняття, нібито не повинні впливати на нинішню “архітектуру” та “фактичний стан справ та керівництва” Експертної мережі.
Водночас Костянтин Захаренко, від імені створеного в Українському державному університеті профільного дослідницького центру, наголосив, що діяльність із конструктивного впорядкування експертної роботи щодо деокупації Криму буде безумовно продовжена.
Голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв та юрист Центру Людмила Коротких вкотре наголосили на необхідності впорядкування діяльності Експертної мережі Міжнародної кримської платформи шляхом прийняття її внутрішніх документів, зокрема для залучення системного транспарентного фінансування та експертів з третіх країн, а також для ефективного планування роботи.
У результаті наради, з урахуванням категоричної позиції окремих його учасників, було прийнято рішення отримати від усіх нинішніх робочих груп Експертної мережі Міжнародної кримської платформи до 1 серпня письмові позиції щодо запропонованих Мережі проектів, з тим, щоб надалі ухвалити остаточне рішення щодо долі регламенту та внутрішніх політик Мережі.