У листопаді 2022 року фейкові «кримські чиновники» вкотре визнали свою некомпетентність та безпорадність у питаннях обробки сміття, що виробляється на окупованому півострові.
Навіть згідно «статистики» фейкового «уряду» за 2021 рік на півострові з’явилася 971 тисяча тонн нових «твердих комунальних відходів», тобто побутового сміття. При цьому відходи звозяться у «сміттєві гори» кримських полігонів відходів у Євпаторії, Джанкої, Вірменську, Раздольному, Красноперекопську, Чорноморському, у селі Тургенево тощо.
При цьому відходи не поділяються підконтрольними окупантам «комунальниками» на фракції, а так звана «мокра» фракція, що дає до 70 % сміття, включаючи харчові відходи, не тільки викидає в атмосферу парникові гази, а й сприяє пожежі на звалищах після загоряння метану, що виділяється.
Наприклад, полігон під окупованою Євпаторією демонструє такі «виверження», з помітною на десятки кілометрів задушливою димною хмарою, кілька разів на рік. Також вся степова частина півострова зараз покрита пластиковими відходами, що здуваються із зазначених полігонів.
Втім, окупанти визнають цю проблему не заради об’єктивності, а суто у власних корисливих інтересах. Так, віце-прем’єр агресора Вікторія Абрамченко на тлі зізнань колаборантів про безсилля перед «сміттєвим вітром», пообіцяла «створити в Криму необхідні потужності» у вигляді «трьох сміттєпереробних комплексів», на чому окупанти планують «освоїти» 8 мільярдів рублів, з яких понад 4 мільярдів – у 2022 році.
Однак при цьому очевидно, що жодних «сміттєпереробних комплексів» в умовах санкцій ніхто не споруджуватиме. Більше того, у 2020 році окупантам вдалося на якийсь час запустити «довгобуд», а саме сміттєпереробний комбінат під окупованим Сімферополем, налагодження та запуск якого було припинено у 2014 році.
Втім той об’єкт, потужністю в 150 тисяч тонн відходів на рік, пропрацював недовго – як через боротьбу між угрупованнями колаборантів за «сміттєвим бизнесом», так і через обладнання, що вийшло з ладу.