21 листопада експерт нашої Асоціації, професор Борис Бабін взяв участь у паралельному заході «Російська агресія, корінні народи та зміна клімату: кримський вимір», що пройшов в українському павільйоні Конференції з Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (СOP-29), що добігає кінця в Баку.
У ході цього паралельного заходу, організованого Кримськотатарським ресурсним центром, за участю професора Євгена Хлобистова з Національного університету «Києво-Могилянська академія», Ескендера Барієва, члена Меджлісу кримськотатарського народу, Ігоря Крайнова, головного наукового співробітника експерта Національного Бокаріуса» та Людмили Коротких були висвітлені ключові питання російських злочинів проти навколишнього середовища.
Професор Бабін, який модерував цей захід, у своїй доповіді наголосив, що рівень воєнних дій в Україні є безпрецедентним для сучасного людства і що він не має чіткої перспективи мінімізації у найближчі місяці, що відповідні ризики та виклики мають сильний та прямий вплив на проблему зміни клімату.
Особливо актуальними є питання відшкодування збитків та втрат, пов’язаних з атаками росії на клімат в Україні, включаючи Крим, додав експерт Бабін.
Він підкреслив, що питання сталого розвитку, проблеми зміни клімату та нова реальність штучного інтелекту як гіпотетичного суб’єкта міжнародних злочинів мають бути взяті до уваги під час просування відповідальності за екологічні злочини відповідно до Римського статуту.
Російська незаконна морська діяльність, включаючи транспортування нафти та інших видів вуглецевого палива, створила нові виклики у сфері зміни клімату та грубо порушує як Паризьку угоду, так і міжнародне морське право, зазначив професор Бабін та нагадав, що негативні зміни клімату не є побічним ефектом російської агресії. проти України, а стали однією з її основних цілей.