В останні дні жовтня кримські колаборанти та підконтрольні агресору “медіа” стали описувати кризу у сфері міських автобусних перевезень, яка списується на “нестачу водіїв”.
Серед іншого 28 жовтня в Керчі з цієї причини оголосили скасування низки міських рейсів, причому одночасно “влада” намагається виправдатися небажанням кримчан працевлаштовуватися водіями за “50 тисяч рублів зарплати”.
Описуючи подібну ситуацію в Сімферополі та Феодосії, “влада” заявляє про спробу “вирішити кадрову проблему” шляхом “гуртожитку для іногородніх фахівців” у “кримській столиці”.
Крім простого міркування про те, що це якщо і допоможе зібрати кримських водіїв у Сімферополі, то в інших містах та селищах півострову ситуацію явно не покращить, у центрі окупованого регіону поки що “позитивних зрушень” також не спостерігається.
Євпаторійська ж “влада” скаржиться на те, що “автобуси стоять без водіїв”, оскільки пропоновані там “40 тисяч” нібито “не конкурують” з будівництвами, де “водії отримують по 90 тисяч рублів”.
Втім, кримчани в соцмережах висловлюють іншу думку, вказуючи, що або водії “не хочуть, значить, що там не так фіолетово, як це описується… це означає що щось не так”, або ж що “заявлена зарплата не варта такої праці”, або що “нікому йти”.
Остання міркування явно найбільш правильне – кримських водіїв масово “мобілізували” до російської армії 2022 року, а далі всіляко заманювали на “контракт”, обіцяючи “мільйони”; втім багато з тих, хто в це повірив, або вже вбиті, або отримали несумісні з роботою водія каліцтва.
Також міркування про “переманювання” водіїв автобусів на “цивільні” будівництва та підприємства півострова фактично спростовують і самі колаборанти.
Так, колишня топ-менеджер будівельної структури “Моноліт” від клану Константинова, а нині “аналітик регіонального ринку праці” Оксана Афанасьєва днями заявила, що за 200 тисяч рублів на місяць кваліфікованих фахівців у цій сфері забудовники від окупантів знайти не можуть.
Втім, у перевізників є й інша проблема, про яку окупаційна “влада” поширюється ще менше, це постійне подорожчання палива. На кінець жовтня ціни на бензин на півострові досягли 60 рублів за літр бензину Аі-92 та майже 68 рублів за бензин Аі-95, а також майже 70 рублів за літр дизельного палива.