Підконтрольні агресору “севастопольські медіа” повідомили про чергову організовану російськими спецслужбами провокацію, у вигляді “лекції” Любіша Фоліча, нібито професора Приштинського університету із Сербії, для “студентів Севастопольського державного університету”.
Крім “лекції” пропаганда окупантів транслює у виконанні Фолича набір штампів щодо начетбто “покращення ситуації з охороною пам’яток” та “трепетності реставраторів” від окупантів.
Також заявлено, що “фахівець з архітектури православних храмів” Фолич отримав “пропозицію читати лекції” у фейковому севастопольському університеті “на постійній основі” з ймовірним приїздом до Севастополя.
Фоліч є ветераном пропаганди “русского міра”, і до Криму його російські спецслужби привозили ще 2004 року, по лінії “сімферопольського російського культурного центру”.
Тоді він розповідав про “про геноцид сербів, що триває” і закликав “жителів Криму не повторювати помилок, скоєних у Косово”, що в нинішніх умовах звучить максимально трагікомічно.
Втім, нам цікава не стільки біографія Фолича, де в різних джерелах кількість нібито збудованих чи відреставрованих ним об’єктів відрізняється в рази, а його нинішні пригоди.
Насправді Фолич давно “кинув коріння” в Петербурзі, де його влаштували в тамтешньому політехнічному університеті мовити про “історію мистецтв”, ну а “лекції про сербсько-російську дружбу” він періодично розповідає на всій підконтрольній агресору території, від Тюмені до Дагестану, за що отримує від агресора всілякі “премії”.
Наразі окупанти обіцяють не скупитися на підривну діяльність Фолича у Севастополі, де під “новий напрямок – будівництво та реставрація храмів” у фейковому “інституті розвитку Севастополя” обіцяють “федеральну грантову підтримку”.
Ну а поки що за “севастопольський бенкет” Фолича нібито платить “проектно-реставраційна організація” “Троянка” від “індивідуального підприємця” Іллі Чудаєва.
Через фірми останнього нещодавно було відмито щонайменше 14 мільйонів від сумнозвісних севастопольських “Парки і сквери”, 20 мільйонів від “департаменту будівництва та благоустрою” Ялти і навіть 6 мільйонів від управління справами голови Інгушетії, то ж примусити “Троянку” “посприяти професору” карателям агресора було неважко.