6 вересня кримські гауляйтери Аксьонов та Костянтинов, спільно з губернатором Володимирської області Олександром Авдєєвим влаштували “передвиборче шоу” на місці Альмінської битви 1854 року. Приводом стала не стільки сама річниця, яка “спізнюється” до “дня виборів”, а “урочисте відкриття пам’ятника солдатам та офіцерам Володимирського полку”.
Зазначимо, що оригінал пам’ятника було споруджено у 1902 році, він пережив революцію та дві світові війни, але буквально за пару років до включення Криму до складу Української РСР він був зруйнований місцевими “колгоспниками-переселенцями”.
1999 року пам’ятник було відновлено за сприяння української влади, його автором став заслужений архітектор та лауреат Державної премії імені Шевченка Василь Гнізділов, а скульптором – Марія Короткевич.
Оскільки походження нового монумента від “расово неповноцінних” українців явно коробило сучасних кримських нацистів від “русского міру”, то при підготовці до “ювілею битви”, з ініціативи “спікера” Костянтинова московським скульптором Федором Паршиним було спішно виготовлено “нову копію” та замінене монумент 1999 року.
Паршин, як старий клієнт російських спецслужб був обраний Костянтиновим не випадково, оскільки раніше з ним “спікерська” структура “Консоль” провертала не одну “художньо-фінансову” аферу.
Як заявила з цього приводу пропаганда окупантів, нібито “копія, створена 1999 року київським скульптором, не повторювала первісний образ піхотинця”, і що заміна пам’ятника на “расово вірний варіант” для колаборантів “це важливий крок, спрямований на збереження історичної пам’яті про наших героїв, які захищали Кримський півострів від армії «колективного Заходу».
Втім, як випливає з фотографій вікової давності, нинішня споруда, навіть не враховуючи “особливу якість” матеріалів і “таланти” Паршина, з оригіналом 1902 співвідноситься слабо; у такому ключі, чому цей діяч “забув” додати до скульптури літеру “Z”, будьонівку та автомат Калашнікова, залишається лише здогадуватися.