Як повідомила 27 березня німецька газета “Wirtschafts Woche” та низка інших інформагентств, прокуратура Гамбурга звинуватила п’ять осіб, причетних, на її думку, до здійсненого в порушення санкцій експорту газових турбін “Siemens” в окупований росії Крим.
Вказується, що серед обвинувачених – чотири німці та один чоловік із громадянством Франції та Швейцарії, у тому числі один діючий співробітник компанії “Siemens”. За даними прокуратури, турбіни на суму 111 мільйонів євро у період між листопадом 2015 та січнем 2016 року були відправлені з порту Гамбурга до Санкт-Петербурга.
Офіційно було заявлено, що вони будуть використані в Тамані на півдні росії, проте пізніше з’ясувалося, що турбіни були встановлені на споруджених агресором електростанціях у Севастополі та Сімферополі та служили енергозабезпеченню Криму.
У листопаді 2018 року представники прокуратури Гамбурга повідомили про початок розслідування щодо трьох громадян Німеччини за підозрою у причетності до постачання семи турбін до Криму. Двоє з них на той момент працювали в російській “дочці” “Siemens” у Санкт-Петербурзі, ще один – у підприємстві, створеному “Siemens” та російськими “Силовими машинами” Олексія Мордашова.
Прокуратура Гамбурга вважає, що обвинувачені знали про намір встановити турбіни в Криму в обхід санкцій.
На думку прокуратури, обвинувачені діяли з наміром “отримати непрямий прибуток від продажу газових турбін, а також перспективи укладання контракту на обслуговування проданих газових турбін через змінні компоненти заробітної плати”.
Нагадаємо, що наша Асоціація в 2021 році послідовно викривала постачання промислових насосів марки “Siemens” та “Grundfos” для Бештерек-Зуйського водопроводу, який має постачати до Сімферополя щодня 20 тисяч кубометрів артезіанської води.
Викачування насосною станцією відповідних підземних водних горизонтів передбачало істотні негативні наслідки для жителів Зуйської долини; воно позбавляло їх доступу до води у належному обсязі, знищувало багаторічні насадження та унікальну прирічну екосистему.
АРК зверталася з цього приводу як до правоохоронних органів Німеччини, так і до головної штаб-квартири «Siemens» у Мюнхені, до австрійської компанії «Siemens», до її дочірнього підприємства у Києві та до філії «Siemens» у Москві.