18 березня “Кібер Спротив” оприлюднив листування підсанкційного заступника начальника федерального агентства морського та річкового транспорту агресора Захарія Джіоєва, в основному присвячене злочинному мародерству зерна з окупованого Бердянська.
Втім, окремий інтерес представляє лист Джіоєва від 7 травня минулого року, в якому описується спроба агресора придбати для незаконної Керченської переправи пором “Paralos”, який на той час знаходиться під прапором Греції.
При цьому підшукувало пором і збиралося за нього платити підпорядковане Джіоєву держпідприємство агресора “Росморпорт”, а дозвіл на дану аферу давав заступник голови уряду агресора Марат Хуснуллін, причому від “робочої групи з реалізації спеціального інфраструктурного проекту”.
Джіоєв писав, що “Російським морським регістром судноплавства проведено попередню оцінку технічного стану судна”, що він був підібраний “за рекомендацією ФСБ”, що “договір на поставку укладено, кошти зарезервовані, здійснення зовнішньоекономічного платежу схвалено”.
Цікаво, що Джіоєв констатував, що “у зв’язку з санкційними обмеженнями найбільшу складність викликали питання організації платежу”, але “взаємоприйнятне рішення знайдено”. Продавцем порома була заявлена фірма з ОАЕ “White Lions Foodstuff Trading LLC”.
Тут варто відзначити, що цієї структури у відкритих джерелах нами не виявлено, і тому або в листі Джіоєва спеціальна або випадкова неточність, або даний “продавець” завідомо фейкова структура, що не числиться в реєстрах Еміратів.
Це не риторичне питання, оскільки в Керч пором “Paralos” номер IMO 9813292 так і не потрапив, і зараз він працює власне в Егейському морі, на міжострівних перевезеннях, його власником заявлено фірму “Nea Tefkros II SC”, а оператором “Aias-Iolcos” Shipping Co”, і обидві ці грецькі структури мають одну і ту ж адресу на Саламіні, і, більше того, заявлені як власники порома з моменту його будівництва в 2016 році.
Таким чином лист Джіоєва доводить невдалу спробу обійти санкції та придбати, за злочинного сприяння російського регістру, грецький пором, а також пов’язану з цим фінансову аферу, де є справжній чи зімітований “еміратський слід”.

Схожі записи