Як повідомила 7 січня «Кримська світлиця», її редакція чотирма днями раніше звернулася до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з пропозицією перейменування міста Щолкіне, запропонувавши три варіанти: «Гераклій», «Кемське» та «Сонячне». Стосовно «Кемського» ми вже писали, що цю ідею в міністерство одночасно просував колишній український чиновник Сергій Мокренюк, і перейменувати місто пропонувалося на честь Героя Небесної Сотні Сергія Кемського з Керчі.
Пояснюючи той факт, що у відкритих джерелах немає жодної інформації про зв’язок Сергія Кемського саме з містом Щолкіне (Казан-Тип), у соціальних мережах висунули версію обґрунтування, що за новим адмінподілом Казан-Тип є «центром Керченського району», що все ж таки не так. «Сонячне» пропонується на честь створеної біля Щолкіне у 1985 році сонячної електростанції баштового типу «СЕС-5», яка проіснувала до 1995 року та розібрана, у тому числі й через конструкційні недоліки. Зараз на карті Криму можна знайти щонайменше два села Сонячне, під Феодосією та під Сімферополем.
Варіант «Гераклій» пропонується на честь давньогрецького поселення, згаданого Страбоном та Птолемеєм; втім, точне місцезнаходження античного Гераклія невідоме, і він може співвідноситися з виявленим на мисі Казантип в 1953 городищем, але лише за однією з версій. З ініціативи випливає, що варіант назви «Казан-тип», який, як пише «Кримська світлиця», «у перекладі з тюркської мови означає “дно котла” і має географічну назву мису» ініціаторів з якихось причин не влаштовує.