У рамках постійної співпраці з органами ООН експертів АРК було запрошено для онлайн-участі на двох заходах, що відбулися в Женевському офісі ООН 19 вересня.
Під час паралельного заходу «Міжнародний пакт про право на розвиток: досягнення розвитку для всіх», спільно організованого Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини та Постійним представництвом Азербайджану при ООН як головуючою країною у Руху неприєднання, учасники дискусії обговорили проект Пакту, поданий Раді ООН з прав людини на його нинішній сесії, і обмінялися думками про її цінність та перспективи.

Професор Борис Бабін наголосив учасникам заходу, що особливу увагу необхідно приділяти праву на розвиток в умовах міждержавного конфлікту як для корінних народів, так і для населення окупованих територій, таких як український Крим, та вказав на нещодавнє повідомлення АРК, спрямоване до структур Женевського офісу ООН щодо цього питання. Також доктор Бабін та кандидат наук Ганна Приходько взяли участь в онлайн-заході, присвяченому бездомності та сучасним формам рабства, заснованому на тематичній доповіді, яка готується до подання до Ради ООН з прав людини Спеціальним доповідачем ООН з сучасних форм рабства Томоя Обоката.

Експерти нагадали учасникам паралельного заходу про ситуацію з незаконною депортацією українських дітей до росії і на окуповані росією території, яка зараз є предметом розгляду Міжнародного кримінального суду. Професор Бабін підкреслив, що думка експертів ООН щодо поєднання протидії дискримінації, військовим злочинам та можливому геноциду з боротьбою з бездомністю видається вкрай важливою для відображення в наступних документах ООН.

Як підкреслив Президент України Володимир Зеленський на дебатах Генеральної Асамблеї ООН 19 вересня, «різні терористичні угруповання і раніше викрадали дітей, але ніколи раніше масові викрадення та депортації не ставали частиною державної політики. До сьогоднішнього дня. Викрадених українських дітей у Росії вчать ненавидіти Україну, розривають усі зв’язки з їхніми сім’ями. Це геноцид».

Схожі записи