Як повідомляють деякі медіа, одним із спільників Дональда Трампа у його невдалому перевороті після програшу Джо Байдену з різницею у 7 мільйонів голосів на виборах 2020 року є Борис Епштейн, «російсько-американський політичний стратег-республіканець, інвестиційний банкір та адвокат». Тепер Епштейн, схоже, перебуває у групі із шести осіб, які потраплять під підозру у прокуратури США.
Епштейн народився в 1982 році в Москві, а в 1993 році його сім’я іммігрувала як біженці до міста Плейнсборо, штат Нью-Джерсі.
У жовтні 2013 року Епштейн модерував панель інвестиційної конференції «Інвестуй до Москви!». До складу комісії входили переважно чиновники міського уряду Москви, зокрема Сергій Черемін, який очолював департамент зовнішньоекономічних та міжнародних зв’язків.
Нагадаємо, що це крісло та діяльність були безпосередньо пов’язані зі старим російським шпигуном Георгієм Мурадовим, який брав безпосередню участь у провокаціях агресора на Балканах, а потім і в окупованому Криму.
Тож не дивно, що у липні 2016 року Борис Епштейн повторив в інтерв’ю CNN незаконні російські наративи щодо Криму, а пізніше це відео було стерте з Інтернету. Пізніше Епштейн написав скандальну заяву Трампа до Дня пам’яті жертв Голокосту у січні 2017 року, в якій взагалі не згадувався єврейський народ, що викликало різку критику в американському суспільстві.
Борис Епштейн був стратегічним радником президентської кампанії Дональда Трампа у 2020 році та залишався близьким радником Трампа після завершення його президентства. Епштейн працював з Руді Джуліані в грудні 2020 року, щоб переконати республіканських чиновників у семи штатах підготувати сертифікати підтвердження для списків «альтернативних виборців», лояльних до Трампу, які будуть представлені для сертифікації.
Після того, як Трамп залишив свою посаду, Епштейн встановив тісні стосунки з колишнім президентом і порадив йому дотримуватися конфронтаційного, а не примирливого підходу до тих, хто веде розслідування щодо Трампа. Так що розслідування, що ведеться в даний час в США, щодо цієї людини видається вкрай болючим для спецслужб агресора.